Mimarlık Bölümü “Parçası Ol” Atölyesi

Mimarlık Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Esin Hasgül, Arş. Gör. Dilara Gür ve Arş. Gör. Merve Aksoy Oral yürütücülüğünde 17 Ekim 2020 Cumartesi günü düzenlenen “Parçası Ol” atölyesinde, temel tasarım kriterleri ve tümevarım yöntemi üzerine genel konu anlatımının ardından, öğrencilere verilen tekil parçalar üzerinden bireysel çalışmalar yürütüldü. Öğrencilerden; Expo ‘67’nin bir parçası olarak yapılan Moshe Safdie’nin “Habitat 67” toplu konut projesinin parçalarını, ellerinde olan malzemeler aracılığı ile üç boyutlu olarak tasarlamaları istendi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Dünyaca Ünlü Mimarları Öğrencileriyle Buluşturuyor

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Bölümü, dünyaca ünlü mimarları öğrencileriyle buluşturuyor. ABD’li Mimar & Akademisyen Eric Owen Moss,  MIT Mimarlık ve Planlama Okulu Dekanı & 2020 Venedik Bienali Küratörü Hashim Sarkis ile İngiliz Mimar & Akademisyen Ian Ritchie’nin öğrencilerimizle buluşacağı etkinlikler online olarak gerçekleştirilecek.

Arş. Gör. A. Hilal Iavarone, “II. Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi”nde Tam Metin Sunumunu Yaptı

İKÜ Mimarlık Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. A. Hilal Iavarone, 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen “II. Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi”nde, "Kıyı Kentlerinin İklim Değişikliği Eylem Planı Söylemleri: Deniz Seviyesinde Yükselme Odağında İstanbul ve Kocaeli Örneği”  başlıklı akademik çalışmasını tam metin olarak sundu.
 

Mimarlık Bölümü 2020-2021 Oryantasyon Programı

Mimarlık Bölümü Oryantasyon Programları 13 Ekim 2020 Salı günü saat 13:00'te Türkçe program, 14:30'da İngilizce program olmak üzere CATS platformu üzerinde MIM/ARC-2020/21-Info dersi içinde yer alan 'Oryantasyon' (Türkçe program için) ve 'Orientation' (İngilizce program için) başlıklı toplantılar aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

2020-2021 Akademik Yılı Mimarlık Bölümü İngilizce Program Oryantasyon Programı

Mimarlık Bölümü İngilizce Program’a yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerimize yönelik Mimarlık Bölümü Oryantasyon Programı 13 Ekim 2020 Salı günü saat 14:30'da çevrimiçi (online) olarak Adobe Connect platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Program katılım linki önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır. Katılım linki için bölüm internet sayfamızdaki duyuruları takip edebilirsiniz.

2020-2021 Akademik Yılı Mimarlık Bölümü Türkçe Program Oryantasyon Programı

Mimarlık Bölümü Türkçe Program’a yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerimize yönelik Mimarlık Bölümü Oryantasyon Programı 13 Ekim 2020 Salı günü saat 13:00'te çevrimiçi (online) olarak Adobe Connect platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Program katılım linki önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır. Katılım linki için bölüm internet sayfamızdaki duyuruları takip edebilirsiniz.

Mimarlık Fakültesi Mezunlarına Salacak Kentsel Tasarım Yarışması’nda Mansiyon Ödülü

Mimarlık Bölümü 2019-2020 akademik yılı mezunlarından Oğuzhan Yılmaz ve Nilay Dağlar’ın içinde yer aldığı ekip, Salacak Kentsel Tasarım Yarışması’nda 5. olarak mansiyon ödülü kazandılar.

Mezunlarımızı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.